Нападател на "Лудогорец" поведе Швейцария към победа над Унгария

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Duah Facebook Снимка: Фейсбук

В първия мач от днешната програма на Европейското първенство Швейцария записа важна победа с 3:1 над Унгария.

"Кръстоносците" откриха резултата в 12-ата минута, когато точен беше нападателя на българския шампион Лудогорец Квадво Дуа, a Мишел Ебишер вкара втория гол в края на първото полувреме. След почивката унгарците заиграха по-добре и Барнабаш Варга върна един гол. В края обаче Емболо реализира третия гол за швейцарците.

Двубоят е от група "А" на Евро 2024, в която Германия разгроми Шотландия в петък с 5:1.

В по-късните мачове от шпампионата Италия започва защитата на титлата срещу Албания в мач от група "В". В същата група Испания се изправя срещу Хърватия в първото голямо дерби на турнира в Германия.