Волейболистките на България записаха втора победа в Лигата на нациите

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Voleywomenvnl Facebook Снимка: Фейсбук

Женският национален отбор на България по волейбол записа втора победа в турнира Лига на нациите. В петгеймов мач съставът, воден от Лоренцо Мичели победих с 3:2 гейма (-24, 23, 22, -24, 13) Доминиканската република в последния си двубой от група 5 на турнира.

След изиграването на третата седмица от най-престижната международна надпревара, "лъвиците" имат актив от 10 поражение и 5 точки и завършват на последното 16-о място в класирането.

Волейболистките загубиха първия гейм, а след това взеха следващите два. Доминиканската репбулика прати мача в тайбрек, печелейки четвъртата част. Българките изоставаха с три точки в него, но успяха да наваксат пасива и да стигнат до успеха.

Начлният сервиз на волейболистките ни им донесе 10 аса, като взеха и 8 точки на блокада. Мирослава Паскова отбеляза 21 точки, а Мария Йорданова добави 20.