Спорт

Лудогорец превзе "Армията"

От Euronews България Euronews България

Лудогорец победи с 1:0 като гост ЦСКА на препълнения стадион „Българска армия“, като така свали отбора на Саша Илич от първото място в класирането на efbеt Лига. Единственото попадение бе дело на Игор Тиаго в 68-ата минута, а точно преди гола на нападателя главният съдия Георги Кабаков прекъсна двубоя.

Това решение бе взето, след като към Кирил Десподов полетяха предмети, докато се опитваше да изпълни ъглов удар от страната между секторите "Г" и "В". Най-добрият български рефер предупреди двамата треньори, а минутка по-късно прибра футболистите към съблекалните. При излизането към тунела съдийската бригада също бе замеряна. След 15 минути прекъсване двубоят бе подновен, като при завръщането си на терена Кабаков обяви, че срещата ще бъде продължи от 66-ата минута и 45-ата секунда с изпълнение на ъглов удар от гостите. След него последва нов корнер, който шокира публиката, тъй като при неговото изпълнение Амос Юга изпусна Тиаго и таранът отблизо матира Густаво Бусато за 0:1. Така звездата на шампионите се разписва в пети пореден мач в шампионата, като на сметката си вече има 12 гола в елита.

С победата Лудогорец сложи край на серията на ЦСКА от 16 поредни мача без загуба. За последно „червените“ паднаха именно от шампионите в Разград през есента.

По този начин разградчани спряха серията на ЦСКА от 16 двубоя без поражение в шампионата. С трите точки Лудогорец вече оглавява Първа лига с актив от 68 точки, пред ЦСКА с 67, при два оставащи кръга до края на редовния сезон.

За "армейците" предстои гостуване на Хебър, докато Лудогорец приема Берое.