Франция изхвърли Англия по пътя към полуфинала

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант

Франция продължава преследването на мечтата за втора поредна световна титла, след като стигна до полуфиналите в Катар. Актуалният световен шампион спря устрема на Англия в зрелищен мач, завършил 2:1 за "петлите".

Срещата премина през периоди на надмощие на всеки от отборите. Франция поведе още в 17-ата минута с гол на Орелиен Чуамени, но Англия изравни в 54-ата след точно изпълнена дузпа от Хари Кейн. Оливие Жиру даде нов аванс на французите в 78-ата минута.

В края не липсваше драма, след като Англия получи втора дузпа, но този път Кейн пропусна.

В опит да стигнат отново до финала французите ще се изправят срещу изненадата Мароко на 14 декември от 21 ч. българско време. Африканският тим се превърна в първия в историята от своя континент, който достига до тази фаза на турнира, след като надигра Португалия с 1:0.

Гол на Юсеф Ен Несири в 42-ата минута се оказа достатъчен за успеха. Във втори пореден мач Кристиано Роналдо пък беше оставен на резервната скамейка за сметка на футболистите, които се представиха силно срещу Република Корея.