Аржентина на полуфинал след драма и дузпи с Нидерландия

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант

Аржентина оформи 1/2-финална двойка с Хърватия на световното първенство по футбол, след като победи Нидерландия в истински трилър на стадион "Лусаил", решен след дузпи. В редовното време двубоят завърши 2:2, а при наказателните удари аржентинците бяха по-точни с 4:3.

Аржентина се виждаше като сигурен победител още в редовното време, след като водеше с 2:0. Науел Молина откри в 35-ата минута след асистенция на Лионел Меси, а в 73-ата и капитанът се разписа от дузпа.

В края на мача обаче дойдоха минутите на нидерландската резерва Ваут Вегхорст, който намали в 83-ата минута, а в добавеното време вкара още веднъж, за да прати срещата в продължения.
При дузпите вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес спаси първите два удара на Ван Дайк и Бергхаус, с което помогна на тима си да продължи напред. Така на 13 декември на същия стадион "Лусаил" Аржентина ще се срещне с Хърватия в спор за място на финала.