Австралия победи Тунис с 1:0

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант

Aвстралия постигна първа победа на Световното първенство по футбол в Катар, след като надигра Тунис с 1:0 в мач от група D на турнира.

Единственото попадение за състава отбеляза Мичъл Дюк, който беше точен с глава в 23-ата минута. Попадението на Дюк беше един от двата точни удара на австралийците в двубоя. Тунис игра мотивирано и особено след почивката притисна съперника си. Победата е първа за Австралия на световни финали от 2010 г. Преди 12 години тимът надви Сърбия в групите, но заради по-лоша голова разлика не успя да премине към елиминациите. С успеха над Тунис Австралия събира три точки и излиза временно на втора позиция, с равни точки с Франция. По-късно е двубоят между световните шампиони и Дания.