Лудогорец победи финландския шампион ХИК с 2:0

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант

Лудогорец победи с 2:0 финландския шампион ХИК Хелзинки като домакин и записа втора победа в своята група от Лига Европа. По този начин отборът от Разград събра актив от седем точки, с които държи второто място - с три пункта повече от Рома на Жозе Моуриньо. С получения резултат "орлите" си гарантираха европейски мачове и напролет - минимум в плейофите на Лигата на конференциите,

Двата отбора действаха сравнително предпазливо през по-голямата част от първото полувреме, но в 39-ата минута домакините откриха резултата, материализирайки лекия си превес. Рик Джонатан пусна пас с пета към нахлуващия отляво Дани Групер, който шутира силно в близкия ъгъл, а топката се спря във вратата на Конър Хазард за 1:0. В 44-ата минута ХИК се размина с изравняването. Груба грешка в защитата на българския тим позволи на Малик Абубакари да изскочи на отлична позиция пред Серджио Падт, но вратарят на "зелените" успя да спаси. През второто полувреме Лудогорец бе по-активен от своя съперник и в 64-ата минута поведе с 2:0! Бърнард Текпетей се откъсна сам срещу вратаря на гостуващия състав, преодоля го, но се засуети и загуби доста от своя аванс в ситуацията. Последва обаче пас към нахлуващия фронтално срещу рамката на ХИК Рик Джонатан, който с едно докосване прати топката зад голлинията.  В оставащите до края попадение на Каули беше отменено заради засада, а Юка Райтала от ХИК получи червен картон в края на сблъсъка. Така Лудогорец вече гледа към домакинството си на водача в групата Бетис на 27 октомври.