Лудогорец подчини Рома след драматичен мач в Разград

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант

Лудогорец започна с победа участието си в групите на Лига Европа, след като надви Рома с 2:1 в Разград.

Българският шампион се справи с носителя на отличието в Лигата на конференциите по изключително драматичен начин с победно попадение в 88-ата минута. Мачът започна очаквано с по-голям контрол върху притежанието на топката от страна на италианците. След 30-та минута гостите стигнаха и до няколко добри ситуации пред вратата на Серджио Падт, като веднъж и гредата помогна на стража на „зелените“. През второто полувреме Лудогорец погледна по-смело към вратата на съперника, а това доведе и до преднина в резултата след 72 минути игра. Каули Оливейра получи топката от Якуб Пьотровски, напредна към наказателното поле необезпокояван и с премерен шут преодоля Миле Свилар. Рома обаче се добра до изравнително попадение в 86-та минута, когато резервата Елдор Шомуродов се разписа с глава след центриране на Лоренцо Пелегрини. 120 секунди по-късно обаче италианците бяха отново наказани за невнимание в защита, когато Рик Джонатан подаде към влезлия от пейката бразилец Нонато, който преодоля Рожер Ибанес и простреля Свилар за 2:1, ознаменувайки дебюта си за „орлите“ с гол.

Така Лудогорец потегли успешно в шестата си година в Лига Европа, записвайки първа победа в надпреварата от октомври 2019-а насам, когато надви Ференцварош с класическото 3:0 като гост. Последваха 18 мача без успех за тима от Разград. За българския отбор предстои гостуване на Бетис, който надви ХИК Хелзинки в другия мач от група С с 2:0, докато Рома приема финландците на "Олимпико" след седмица.