България е на 13-то място в класирането на Световното по лека атлетика до 20 год.

От Димитър Петров Димитър Петров Редактор
Bojidar Saraboukov1 Снимка: bgathletic.com

България завърши на 13-то място в класирането по медали на Световното първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години, което приключи тази нощ в Кали, Колумбия, предаде БГНЕС.

В петък срещу събота България имаше един от най-добрите си дни в леката атлетика от много време насам, след като Пламена Миткова грабна титлата в скока на дължина, докато Божидар Саръбоюков спечели сребро във високия скок. По този начин четиримата участници на страната ни в Колумбия донесоха два медала, което отреди на България 13-то място в крайното класиране по медали, като зад нас остават страни като Великобритания, Италия, Сърбия, Полша, Австралия, Бразилия и много други.

Номер 1 в Кали са атлетите на САЩ, които спечелиха 7 златни, 4 сребърни и 4 бронзови отличия, а след тях се наредиха представители на Ямайка, които стигнаха до най-много медали - 16, но само шест от тях златни. Топ 3 допълва Етиопия.