Франция и Нидерландия не си отбелязаха гол в отсъствието на Мбапе

Francenetherlands1 Twitter Снимка: Туитър

Отборите на Франция и Нидерландия не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в мач от група „D” на Евро 2024. Двата тима играха на високи обороти в Лайпциг, но въпреки това записаха първото нулево реми от началото на шампионата в Германия.

Звездата на французите Килиан Мбапе не взе участие заради счупения си нос в мача срещу Австрия преди дни.

През първото полувреме и двата отбора създадоха добри положения за гол, от които не се възползваха, като най-чистите ситуации се откриха пред Фримпонг и Гризман. След почивката интензитетът значително падна,а попадение на Чави Симонс пък бе отменено заради засада, която породи дискусии. Реферът Антъни Тейлър и съдиите, отговарящи за VAR, прецениха, че Дензел Дъмфрис, който беше в нередовна позиция, е попречил на вратаря Менян.

Така резултатът оставя двата отбора на първите две места в групата с по 4 точки. Непосредствено зад тях е съставът на Австрия, докато Полша е на последната позиция без точки.