Силна Австрия нанесе втора загуба на Полша на Евро 2024

Austriapoland Facebook Снимка: Фейсбук

Австрия победи Полша с 3:1 в мач от група “D” на Евро 2024 в Берлин. Герно Траунер откри след точен удар с глава още в 9-ата минута. Кшищоф Пьонтек обаче изравни след разбъркване в наказателното поле в 30-ата. Кристоф Баумгартнер изведе напред бундестима в 67-ата минута. Марко Арнаутович пък отбеляза третото попадение от дузпа в 78-ата минута.

Така съставът, воден от Ралф Рнгник запазва всички шансове да продължи към елиминациите преди последната среща с Нидерландия. Голямата звезда на Полша пък Роберт Левандовски се появи през втората част, но не успя да помогне на тима си да избегне втората загуба. Халфът на Лудогорец Якуб Пьотровски започна като титуляр, но бе заменен на почивката.

От 22.00 ч. днес на стадиона в Лайпциг Нидерландия и Франция излизат в спор за първото място в групата.