Спорт

Албания отбеляза най-бързия гол на европейски първенства, но Италия стартира успешно в Германия

От Euronews България Euronews България
Italyalbania Twitter (1) Снимка: Туитър

Европейският шампион Италия започна успешно защитата на титлата си с победа 2:1 срещу Албания на „Сигнал Идуна Парк“ в първия си мач на Евро 2024. Албанците откриха резултата още в 23-ата секунда с гол на Недим Байрами, който отбеляза най-бързия гол в историята на европейските първенства. „Адзурите“ обаче стигнаха до крайния успех след бърз обрат. Алесандро Бастони изравни в 11-ата минута, а Николо Барела беше точен за 2:1.

По-рано през деня Испания победи с 3:0 на Хърватия в двубой от група „В“ на Евро 2024 в Берлин с три гола за едно полувреме. Алваро Мората, Фабиан Руис и Даниел Карвахал се разписаха преди почивката за „Ла Фурия“.

Преди това пък Швейцария стигна до успех с 3:1 над Унгария в група „А“. Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа откри резултата, като за първи път играч от българското първенство се разписва на европейско първенство.