Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Ротердам

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант

Нова седмица, нов полуфинал за Григор Димитров. Българинът достигна до топ 4 на АТР 500 турнира в Ротердам след третата си победа за три дни. В мач от четвъртфиналите бившият №3 в света на тениса успя да победи Александър Шевченко след 7:6 (2), 3:6, 6:4 в много труден мач срещу съперник в отлична форма.

Ден по-рано Шевченко бе отстранил Холгер Руне и днес отново показа, че заслужава мястото си на този етап от надпреварата.

В първия сет и двамата печелеха подаванията си убедително. Стигна се до тайбрек, в който Димитров спечели със 7:2. Шевченко проби за 2:0 във втория сет, а след това запази аванса си, печелейки подаванията си. Димитров изпусна два брейкбола в осмия гейм, а съперникът му взе сета. В третия сет отново и двамата печелеха убедително на свой сервис, но при 5:4 Димитров стигна до три точки за пробив и спечели.

За Григор това е четвърти 1/2-финал в последните му пет турнира и общо 52-и в АТР тура. Той е на 1/2-финалната фаза в Ротердам за четвърти път в кариерата си.