Късен гол донесе трите точки на Черно море във Велико Търново

Etar Facebook Снимка: Фейсбук

Черно море победи по изключително драматичен начин с 2:1 Етър като гост в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Тимът от морската ни столица извоюва успеха с гол в 98-ата минута.

„Моряците“ поведоха чрез Влатко Дробаров в 59-ата минута. Кулминацията в срещата обаче дойде в заключителните минути. Първо гостите останаха с човек по-малко, след като Мазир Сула бе изгонен с втори жълт картон в 87-ата минута. В третата минута на добавеното време Етър получи правото да изпълни много дискускионна дузпа за игра с ръка на Дробаров, която бе реализирана от Мартин Тошев.

По този начин „виолетовите“ изравниха резултата, а след тази ситуация реферът Ивайло Стоянов изгони Илиан Илиев от треньорската скамейка. Неговите възпитаници все пак стигнаха до трите точки след груба грешка в защитата на домакините, която позволи на Васил Панайотов да изпрати топката в опразнената мрежа.

Черно море вече има 42 точки и се изравни с лидера ЦСКА-София. Етър е на последно място с актив от 8 пункта.

В ранния мач от днешната програма ЦСКА 1948 победи с 3:1 Хебър на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.