Euronews Сега

Боряна Калейн спечели сребърен медал на финала на лента на Световните игри

От Димитър Петров Димитър Петров Редактор
Screenshot 2022 07 14 125708

Боряна Калейн спечели сребърен медал на финала на лента в турнира по художествена гимнастика на Световните игри в Бирмингам (САЩ). Българката, която вчера стана шампионка на обръч, изигра отлично композицията си с лента и с оценка от 32.650 точки взе среброто.

Шампионка стана Даря Атаманов от Израел с 32.750 точки, а трета се нареди Виктория Оноприенко (Украйна) с 31.750 точки.

Калейн допусна грешка на финала на бухалки и остана четвърта на уреда с 31.350 точки, а втората българка Ева Брезалиева зае петото място с 30.600 точки. Боряна Калейн има и пето място на финала на топка вчера, след като също направи грешка и това я лиши от медал.

Този голям спортен форум е генерална репетиция за Световното първенство по художествена гимнастика в София от 14 до 18 септември. Световните игри са за спортове или дисциплини, които не намират място в Олимпийската програма, затова няма многобой, а само квалификации и финали на отделните уреди.