ЦСКА-София се върна на победния път след труден успех над Пирин

380113580 351057150620183 3089846298600684818 N Scaled Снимка: Официален сайт на ЦСКА-София

Отборът на ЦСКА-София се завърна към победите в efbet Лига, след като надделя трудно с 2:1 при гостуването си на Пирин в Благоевград в среща от 14-ия кръг на родния футболен елит. “Армейците" губеха в резултата до 79-ата минута, но две безответни поопадения в рамките на 2 минути донесоха победата за столичани.

Двубоят не започна по най-добрия начин за гостите, които се озоваха в ролята на догонващи след първите 45 минути. В края на полувремето Иван Тасев даде преднина на Пирин след подаване от Юго Комано.

След почивката ЦСКА-София опита натиск, но трудно стигаше до положения. В 79-ата минута  обаче "армейците" все пак стигнаха до изравнителен гол, дело на Матиас Фаетон. Секунди след това "червените" стигнаха и до пълен обрат, след като Фаетон подаде към Джонатан Линдсет, който се разписа.

В 84-ата минута Пирин пък остана с десет души след втори жълт картон на Айуб Абу. До нови попадения до края на мача обаче така и не се стигна. По този начин ЦСКА-София заема третото място в efbet Лига с 28 точки, докато “Орлетата" са 13-и с 11.