Спорт

Григор Димитров достигна до 1/4-финалите в Куинс Клъб, очаква го сблъсък с Карлос Алкарас

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант
Grigor Dimitrov AP Снимка: AP архив

Григор Димитров достигна до четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500 в Куинс клъб, Лондон. Българинът надви в два сета 19-ия в света Факундо Серундоло - 6:3, 7:5 за час и 29 минути. Първата ни ракета в мъжкия тенис продължи отличното си представяне в турнира на трева, като все още няма загубен сет, добавяйки към това мачовете му от квалификациите.  Хасковлията игра за първи път със Серундоло, като показа много убедителни действия на корта. Той записа девет аса и допусна две двойни грешки. Първият сет беше решен след пробив в осмия гейм, като Димитров го затвори за само 32 минути. Втората част също тръгна добре и българинът поведе с пробив и 3:1. Последва спад в играта му, като едно от подаванията му беше спечлено от Серундоло след три поредни удара в аут на Гришо.

В края на сета обаче българинът пробив и след това затвърди пробива, за да затвори мача. В четвъртфиналите той ще се изправи срещу Карлос Алкарас.Дотук Димитров има два мача срещу Карлос Алкарас, като все още не го е побеждавал.