Разградчани се класириха на 1/4-финалите за Купата на България

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант
Ludgorets Levski Снимка: БГНЕС

„Лудогорец“ стана последният отбор, който се класира на четвъртфиналите за Купата на България. Шампионите победиха "Левски" с 2:1 след обрат в най-интересния сблъсък от осминафиналната фаза в турнира.

На своя стадион в Разград 11-кратният шампион елиминира носителя на отличието за миналия сезон.

Всичко по-интересно се случи в рамките на 20 минути през второто полувреме. Уелтон изведе сините напред в 60-ата минута, но девет по-късно Игор Тиаго изравни. В 79-ата минута Бернард Текпетей вкара гол гол за шампионите.

В големи периоди от двубоя "Левски" игра по-добре от съперника си, а можеше да стигне поне до продължения. В 90-ата минута обаче централният защитник Хосе Кордоба пропусна дузпа.

С победата „Лудогорец“ се реваншира за отпадането от "Левски" в полуфиналите през миналия сезон. Шампионите се присъединяват към ЦСКА, ЦСКА 1948, „Славия“, Черно море, „Локомотив“ (София), „Арда“ и „Спартак“ (Варна), които стигнаха до четвъртфиналите. Жребият за следващата фаза е след Нова година, а мачовете ще се проведат в началото на април.