Euronews Primetime

В шеметен двубой Португалия надви Гана, Роналдо с гол на пети Мондиал

От Димитър Петров Димитър Петров Редактор
POR GAN Снимка: FIFA World Cup

В шеметен мач от група "H" на Световното първенство в Катар Португалия успя да се наложи над Гана с 3:2. Интригата бе жива до самия край на добавеното време, но в крайна сметка "мореплавателите" измъкнаха победата.

Резултатът бе открит от Кристиано Раоналдо в 65-ата минута от дузпа, като по този начин португалецът вече има на сметката си голове на пет различни световни шампионата. Капитанът на Гана Андре Аю изравни в 72-ата минута, но португалците "дръпнаха" набързо с голове на Жоао феликс (78) и Рафаел Леао.

Африканците не се отчаяха и в 89-ата минута стигнаха до 3:2 чрез Усман Букари. В даденото вече традиционно дълго продължение (този път от девет минути), те имаха възможност да изравнят, но Иняки Уилямс пропиля златен шанс.