Мондиал 2022: Меси ще е капитан на Аржентина в Катар

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант
Sport (9)

Звездата на аржентинския национален отбор по футбол Лионел Меси попадна сред 26-те избраници на Лионел Скалони за световното първенство в Катар. Играчът на Пари Сен Жермен ще носи капитанската лента по време на надпреварата.

В състава са още Пауло Дибала и Анхел ди Мария, макар до скоро да лекуваха травми. Халфът Джовани Ло Селсо обаче не успя да се възстанови навреме, за да бъде на разположение на селекционера.

Ето и състава на Аржентина:

Вратари: Емилиано Мартинес (Астън Вила), Херонимо Руи (Виляреал), Франко Армани (Ривър Плейт)

Защитници: Науел Молина (Атлетико Мадрид), Гонсало Монтиел (Севиля), Кристиан Ромеро (Тотнъм), Херман Пецела (Бетис), Николас Отаменди (Бенфика), Лисандро Мартинес (Манчестър Юнайтед), Маркос Акуня (Севиля), Николас Талиафико (Олимпик Лион), Хуан Фойт (Виляреал)

Халфове: Родриго де Паул (Атлетико Мадрид), Леандро Паредес (Ювентус), Алексис Мак Алистър (Брайтън), Гуидо Родригес (Бетис), Алехандро Гомес (Севиля), Енцо Фернандес (Бенфика), Есикел Паласиос (Байер Леверкузен)

Нападатели: Анхел ди Мария (Ювентус), Лаутаро Мартинес (Интер), Хулиан Алварес (Манчестър Сити), Николас Гонсалес (Фиорентина), Хоакин Кореа (Интер), Пауло Дибала (Рома), Лионел Меси (ПСЖ).

Пирин - Спартак (Варна) 3:1: Отборът от Благоевград спечели дербито на дъното в Efbet лига

Пирин спечели с 3:1 домакинството си на Спартак Варна от 18-ия кръг на efbet Лига. Радослав Цонев вкара две от попаденията за домакините, които записаха първа победа под ръководството на Христо Янев.

Бившият футболист на Левски откри резултата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград с попадение от пряк свободен удар. Именно полузащитникът удвои преднината на тима си. Халфът преодоля Иван Дичевски с удар по земя за 2:0.  Гостите успяха да намалят пасива си в 38-ата минута. Родни Антуи завърши впечатляващ пробив с плътен удар от малък ъгъл.

След почивката домакините възобновиха аванса си от две попадения. Мартин Смоленски бе отлично позициониран в наказателното поле и шутира избита топка в опразнената врата.

Натискът на "орлетата" продължи и Николай Бодуров стреля в напречната греда с глава. До края на двубоя попадения на Преслав Йорданов и Родни Антуи поради засада.

Пирин Благоевград се изкачи до 14-ата позиция в класирането с актив от 12 точки. Спартак Варна остава на последното 16-о място в подреждането с 8 пункта.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Борусия (Дортмунд) 4:2: Втора поредна загуба за жълто-черните в Бундеслигата

Борусия Мюнхенгладбах триумфира с 4:2 над Борусия Дортмунд в едно от последните дербита за 2022 г. в германската Първа Бундеслига.

Първото полувреме се превърна в съвременна футболна поезия, благодарение на головете на Йонас Хофман, Юлиан Брандт, Рами Бенсебайни, Маркис Тюрам и Нико Шлотербек за резултата от 3:2.

След почивката Куадио Коне имаше нужда от по-малко от минута, за да оформи и крайния резултат, макар след него Хофман на добави второ попадение на сметката си, само за да види как ВАР го отменя заради нарушение в атака.

Зрителите на „Борусия Парк“ станаха свидетели на един страхотен двубой с множество атаки и към двете врати, но накрая домакините имаха пълното право да празнуват, защото отново се наредиха в борбата за челните места.

Почитателите на „жълти-черните“ обаче едва ли ще са особено доволни с оглед факта, че любимците им инкасираха две поредни поражения, а следващият мач в шампионата е чак на 22 януари.

Левски - Марек 3:0 гейма: Сините излязоха начело в класирането на волейболното ни първенство

Левски София победи с 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) у дома Марек Юнион-Ивкони в среща от шестия кръг на шампионата по волейбол при мъжете.

"Сините" имат 15 точки и са начело във временното класиране, а срещу дупничани старши треньорът Николай Желязков пусна Стоил Палев като титуляр на поста разпределител. В първия гейм до 7:7 събитията вървяха равностойно, но след това "сините" направиха два големи скока в резултата и бързо поведоха с 1:0.

Във втората и третата част столичани отново демонстрираха по-силна игра и закономерно се поздравиха с успех. Най-резултатен за Левски София отново беше 18-годишният диагонал Венислав Антов със 17 точки. По-големият с една година посрещач Владимир Гърков завърши с 14 точки.

За MVP на двубой беше избран Алехандро Торо. Аржентинецът записа 8 точки, като едната дойде от начален удар. За гостите, които се намират на десето място в класирането, с 10 точки се отличи Георги Бъчваров.

В друга среща от кръга Славия загуби с 1:3 след обрат у дома срещу Пирин Разлог.