След голов спектакъл в Пловдив: Лудогорец записа пета поредна победа в efbet Лига

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант
Ludogorets Kupa Na Bulgaria BGNES Снимката е архивна. БГНЕС

Лудогорец взе пета поредна победа в efbet Лига, след като надигра Локомотив (Пловдив) с 3:2 като гост. Двубоят, с който беше сложен край на 17-ия кръг в родния елит, предложи много интересни моменти. Домакините започнаха отлично, като поведоха след само четири минути игра. Защитата в зелено не се ориентира, за да избие топката, която попадна в Мартин Паскалев и централният защитник вкара от няколко метра. Лудогорец все пак успя да реагира бързо и обърна резултата в рамките на девет минути между 19-ата и 28-ата, когато вкара две попадения. Матиас Тисера се разписа и в двата случая, като първо излезе сам срещу вратаря, а след това отбеляза на празна врата след пас на Аслак Фон Витри.

В 38-ата минута разградчани стигнаха и до трети гол, който беше дело на Каули Оливейра. В 64-ата минута черно-белите намалиха, когато Джовани вкара с удар от границата на наказателното поле. До края на мача домакините обаче достигнаха до много малко ситуации пред вратата на противника и така трите точки отидоха в лагера на българския шампион. С успеха Лудогорец събира 38 точки и се доближава на три от лидера ЦСКА-София, който обаче е и с два мача повече от "орлите". Локомотив пък е четвърти с 30 пункта, като записа своя четвърти пореден мач без успех и загуби във втора поредна среща.