Григор Димитров записа най-убедителната си победа от началото на US Open и е на осминафинал

Grigor Usopen Facebook Снимка: Фейсбук

Григор Димитров се класира за осминафиналите на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open. Българинът победи Талон Грикспор (Нидерландия) в три сета, което бе и най-убедителната победа на Димитров от началото на турнира - 6:3, 6:3, 6:1, за само час и 39 минути.

Димитров направи общо пет пробива в мача на корт номер 17, а на свой сервис не позволи нито един брейкбол, който да отиде на сметката на нидерландеца. Това е четвъртото му достигане до втората седмица на Откритото първенство на САЩ по тенис, като най-добрият му резултат е полуфинал от 2019 година.

На осминафинал българинът ще излезе срещу един от най-близките си приятели в тура - Андрей Рубльов. Руснакът също спечели в три сета, като надви Иржи Лехечка (Чехия) с 6:3, 7:6, 6:4. Първата ни ракета и Рубльов са се срещали седем пъти досега, като победите са 4:3 в полза на руснака.

За Григор US Open е последният турнир преди демонстративния мач с Новак Джокович. На 17-ти септември двамата ще премерят сили в „Арена София“.