Разградчани отпаднаха от Шампионската лига след поражение и три червени картона в Загреб

Dinamo Zagreb Снимка: YouTube

Лудогорец отпадна от Шампионската лига след втора поредна загуба от Динамо (Загреб), отстъпвайки с 2:4 като гост. Българският първенец напуска надпреварата в третия предварителен кръг с общ резултат от двете срещи 3:6.

Освен четирите гола, които получи, Лудогорец завърши двубоя с трима души по-малко. Червен картон след само 17 минути получи Доминик Янков, а след почивката изгонени бяха Рик Джонатан и Жан Карничник.

Динамо направи важна крачка към класирането в плейофа на Шампионската лига след само 12 минути, когато Йосип Дърмич откри. Последваха две попадения на Мислав Орсич в 27-ата от дузпа и 44-ата минута след хубав диагонален шут.

Българският шампион върна надеждите си в добавеното време на първата част, когато Кирил Десподов вкара хубаво попадение. Отново Десподов се разписа четири минути след началото на второто полувреме. След червен картон и на Рик Джонатан обаче ситуацията на Лудогорец беше много тежка.

След дузпа, предизвикана от Карчничник и довела до неговото изгонване, Динамо вкара четвърти гол, чийто автор стана Бруно Петкович. След отпадането от Шампионската лига Лудогорец ще играе в плейофа за влизане в групите на Лига Европа. В него българският тим ще срещне Жалгирис, срещу когото игра преди няколко години в квалификациите на Шампионската лига.