Никола Цолов с още точки, след като завърши шести в основното състезание в Австрия

Tsolov1 Снимка: Фейсбук

Никола Цолов завърши на шесто място в основното състезание в Австрия от Формула 3. Българският пилот, който спечели спринта в събота, направи най-успешния си уикенд в сериите, като за първи път печели точки и в двата старта.

Пилотът на "АРТ Гран при" потегли десети, но още на първия завой стигна до осмото място. Впоследствие той се изкачи с още една позиция, като изпревари Арвид Линдблад. Българинът пресече финала на седмо място, но се изкачи с една позиция заради наказание на Алекс Дън.

Цолов изравни и най-доброто си класиране в основно състезание във Формула 3, след като беше шести и в Барселона преди седмица. С представянето си днес в Австрия той добави 8 точки и вече има общо 44, като е на 10-о място в генералното класиране.

Следващият старт във Формула 3 е на "Силвърстоун" във Великобритания следващата седмица.