Турция победи Грузия след голово шоу в Дортмунд

Turkeyeuro Facebook Снимка: Фейсбук

Турция записа победa с 3:1 срещу Грузия в мач от група „F“ на Евро 2024 в Дортмунд.

Мерк Мюлдюр откри резултата след хубав удар от въздуха от границата на наказателното поле в 26-ата минута. В 32-ата Жорж Микаутадзе изравни за Грузия, като това е първи гол за тима на голямо първенство. След почивката полузащитникът на Реал (Мардрид) Арда Гюлер вкара втория гол за Турция след далечен удар. В добавеното време на срещата Керем Актюркоглу оформи крайния резултат.

Сериозен бой между фенове обаче предшества двубоя между двата тима. Час преди началото привърженици от съседни сектори стигнаха до саморазправа.

От 22.00 ч. Португалия започва участието си на европейското първенство в петия ден на турнира. Отборът излиза в мач срещу Чехия.