АвтоФест

Мотоциклетната легенда Валентино Роси спечели победа при автомобилите на домашната си писта Мизано

От Ангел Харизанов Ангел Харизанов Водещ
441415934 828469299309397 4530017467937066237 N Снимка: Facebook.

Деветкратният световен мотоциклетен шампион Валентино Роси се справя отлично и при автомобилите. Този уикенд той успя да зарадва родната си италианска публика на пистата, която е най-близо до родния му дом - Мизано.

Заедно с пилота Максим Мартин, те успяха да спечелят първия от двата старта на Fanatec GT World Challenge Europe за отбора на Team WRT със състезателното им BMW M4 - разбира се, с номер 46 и в любимите цветове на легендата.

Едночасовото спринт състезание се проведе между 14 и 15 ч. в съботния ден, като и във втория старт от 21 ч. те завършиха отново на почетната стълбичка, този път на трета позиция.

Участието на Роси в този европейски шампионат вече е с второстепенна важност, след като тази година той участва и в Световния шампионат по издръжливост на FIA и ще го видим в битката за "24-те часа на Льо Ман".