Спорт

Арсенал подчини и Ман Юнайтед и запази интригата за титлата до последния кръг

От Euronews България Euronews България
441379448 426504790327027 3039216435241409644 N Снимка: Facebook

Арсенал спечели с 1:0 гостуването си на Манчестър (Юнайтед) от 37-ия кръг на английската Висша лига. По този начин “артилеристите” се върнаха на първата позиция в класирането с точка преднина пред Ман Сити. "Гражданите" обаче имат отложен мач, който е гостуване на Тотнъм във вторник (14 май). Юнайтед пък е едва на осмата позиция с 54 пункта.

"Червените дяволи" и този път бяха в изключително скъсен състав заради многото контузени и изпитваха затруднения през първите минути. Все пак добър шанс се откри пред Расмус Хойлунд, но той се подхлъзна при удара си.

Арсенал обаче показа характер и откри в 21-вата минута, когато защитата на Юнайтед заспа, а Кай Хаверц центрира прострелно отдясно и Леандро Тросар засече във вратата.

През втората част имаше затишие в играта, но Юнайтед стигна до положение чрез Гарначо, а после Онана направи страхотно спасяване с една ръка срещу Габриел Мартинели. Стражът отрази удар и на Деклан Райс.

Все пак до края Арсенал удържа преднината си без сериозни проблеми и се поздрави с трите точки.

В последния кръг от сезона на 19 май "артилеристите" са домакини на Евертън, докато Сити приема Уест Хям.