Зверев мина през Алкарас и ще играе полуфинал на Australian Open

Zverev Facebook Снимка: Фейсбук

Александър Зверев си осигури място на полуфиналите на Australian Open след победа с 6:1, 6:3, 6:7 (2), 6:4 срещу Карлос Алкарас. Германецът беше много убедителен и почти безпогрешен в първите два сета срещу световния №2. Той сервираше за спечелване на двубоя в третия, но Алкарас успя да измъкне частта след тайбрек. Зверев обаче спечели четвъртия сет и взе победата след 3 часа и 6 минути игра. Двубоят завърши в 1.25 ч. след полунощ местно време.

На полуфинала световният № 6 ще играе срещу Даниил Медведев, който победи със 7:6 (4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4 Хуберт Хуркач след 4 часа игра. За руснака това е трето класиране на полуфинал в Мелбърн в последните четири години, като той игра финали на Australian Open през 2021 и 2022 г.

В другия полуфинал ще се срещнат водачът в световната ранглиста Новак Джокович и №4 Яник Синер. И двата мача са в петък, а загубата на Алкарас днес означава, че Джокович ще запази първото си място в ранглистата и след Australian Open.