Стабилен мач за Везенков при победа на Сакраменто над Атланта

5B69c523 16D0 4E89 A331 C77f47d7d73e

Александър Везенков изигра стабилен мач при победата на неговия Сакраменто Кингс над Атланта Хоукс със 122:107 у дома в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Успехът прекрати негативната серия на "кралете" от четири поредни поражения.

Родният национал записа малко над шест минути на паркета, въпреки че имаше съмнения, че ще пропусне двубоя поради проблем в глезена. В тях той реализира 8 точки и овладя 2 борби, една от които в нападение. Везенков приключи с 3/4 при стрелбата от полето и 2/3 от тройката. За съжаление българинът бе заменен след неприятен сблъсък със Садик Бей в края на третата четвърт, който може би задълбочи травмата му в десния глезен и не му позволи да продължи срещата.

Най-резултатен за успеха на „кралете“ бе Харисън Барнс, който завърши с 32 точки. Традиционно силен мач изигра и центърът Домантас Сабонис, който се отчете с дабъл-дабъл – 14 пункта и цели 21 овладени топки под коша. По 13 точки вкараха Кийгън Мъри и Малик Монк, с 12 приключи Де‘Арън Фокс, а 10 от пейката добави Трей Лайлс.

За „ястребите“ Дежонте Мъри бе над всички с 35 точки, 10 борби и 6 асистенции. 18 добави Богдан Богданович, с 13 се отчете Садик Бей, а по 11 вкараха Джейлън Джонсън и Клинт Капела, като Капела овладя и 12 борби.

Сакраменто е седми в Западната конференция  с баланс 24-18, докато Атланта окупира десетата позиция на Изток с 18 победи и 25 загуби.