Левски прекъсна негативната си серия с победа над Локомотив (Пловдив)

Levskilokopl Facebook Снимка: Фейсбук

Левски постигна убедителна победа с 3:0 срещу Локомотив (Пловдив) в мач от 19-ия кръг на еfbet Лига. Така „сините“ сложиха край на серията си от пет поредни мача без успех в първенството. Головете за столичани отбелязаха Кристиан Димитров, Уелтон и Рикардиньо от дузпа.

Левски превъзхождаше през по-голямата част от срещата и заслужено взе трите точки. Отборът, воден от Николай Костов поведе в 14-ата минута. Кристиан Димитров стреля с глава след ъглов удар, а топката мина през ръцете на вратаря Динко Хоркаш. В 42-ата "сините" удвоиха аванса си. Уелтън, който се завърна от контузия бе изведен от Асими Фадига и се успя да се разпише с диагонален удар. В 84-ата минута Левски получи дузпа, след като Лео Сена удари с ръка Рикардиньо в лицето, а бразилският нападател реализира наказателния удар за крайното 3:0.

Така "сините" заемат шестото място в класирането с 32 точки. Локомотив е четвърти с 35 пункта.