След автогол: България пропусна победа в последната секунда, на фона на протести по време на срещата с Унгария

Bg Ungaria BGNES Снимка: БГНЕС

Българският национален отбор не успя да стигне до първи успех в квалификациите за Евро 2024, завършвайки 2:2 с Унгария в закрития за фенове мач на Националния стадион "Васил Левски", предаде dsport.bg. С тази точка унгарците се класираха на Евро 2024.

В 10-ата минута Унгария поведе с гол на Мартин Адам, а в 24-ата Спас Делев успя да изравни резултата. В 36-ата минута "лъвовете" останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Валентин Антов. В 57-ата минута и унгарците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Милош Керкез. В 78-ата минута Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа, за да донесе успеха на България. В добавеното време на срещата Наумов увисна, а Алекс Петков си отбеляза автогол.

Пред стадиона протестите против управлението на БФС прерастнаха в размирици.