Нова победа за България на световното по минифутбол

Bulgariaminifootball Facebook Снимка: Фейсбук

Националният отбор на България разгроми Оман с 9:0 в последния си мач от груповата фаза на Световното първенство по мини футбол, което се провежда в Рас Ал Хайма, ОАЕ. Така "лъвовете" спечелиха категорично група „Е“ с голова разлика 15:0 и остават единственият тим на Мондиала без допуснато попадение. На 1/8-финал тимът ни ще се изправи срещу някой измежду Англия, Франция или Словакия.

Димитър Александров направи най-силно впечатление, отбелязвайки хеттрик през второто полувреме. "Лъвовете" бяха решили всичко още през първата част, повеждайки с 5:0. Николай Маринов откри резултата в седмата минута, а пет по-късно Спас Милушев удвои. Малко преди почивката момчетата на Николай Михов вкараха още три попадения чрез Денис Иванов, Васил Гуджев и Ангел Рахов.

Освен трите гола на Александров през второто полувреме, още веднъж се разписа и Ангел Рахов.