Девети пореден мач без победа за селекцията на Кръстаич

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант
1200 Krustaich BG

Българският национален отбор по футбол задълбочи кризата, в която се намира, след като загуби с 0:2 в приятелски мач от Албания. Срещата в Тирана увеличи серията без успех, която е вече девет двубоя.

Казим Лачи в 41-ата и Ернест Мучи в 81-ата минута донесоха заслужената победа на домакините.

Албанците, които оглавяват групата си в квалификациите за Евро 2024, са без загуба в шест поредни мача. В домакинствата си този тим е с четири поредни победи, в които дори не допуска гол.

В рамките на 90-те минути българските играчи отправиха само един точен удар. Стори го Кирил Десподов още преди почивката, но изстрелът му беше слаб и дори не затрудни вратаря на Албания.

В атака българският тим не успя да сътвори почти нищо опасно и да затрудни албанците. Съставът се беше прибрал в защита и разчиташе само на изритани топки, особено през първата част.

Грешките в защита обаче не липсваха. При първото попадение Лачи беше оставен непокрит в наказателното поле и вкара, след като топката стигна до него при щастлив рикошет. Второто попадение падна след далечен шут на Мучи.

За сметка на това България отново игра безлично и не се забеляза никаква промяна след