Кирил Десподов отбеляза дебютния си гол за ПАОК след драма в Хелзинки

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
DESPODOVPAOK TWITTER Снимка: Туитър

Кирил Десподов не се забави много с отбелязването на първия си гол с екипа на гръцкия ПАОК. Българинът имаше ключова роля при успеха на новия си тим срещу ХИК (Хелзинки) с 4:3 като гост.

Домакините поведоха в 36-ата минута с гол на Банде. Кулиеракис обаче изравни в 55-ата, а Десподов му асистира. След това българският национал бе точен в 81-ата минута. Десподов бе заменен в 85-ата, а в добавеното време паднаха още два гола. Брандън Томас реализира в четвъртата минута на продължението, след което в деветата Радулович отбеляза за ХИК, оформяйки крайния резултат.

За капитана на българския национален отбор това бе втори мач с тима на ПАОК, като през уикенда той изигра 25 минути в дербито на Солун срещу Арис, завършило 0:0.

По същото време в мач от Лига Европа Ливърпул надви австрийския Ласк (Линц) с 3:1 след обрат. Флориан Флекере откри в 14-ата минута, а след паузата мърсисайдци стигнаха до три гола. Дарвин Нунес изравни в 56-ата минута от дузпа, Луис Диас се разписа в 63-ата, а крайният резултат оформи Мохамед Салах две минути преди последния съдийски сигнал.