Лудогорец започна ударно в Лигата на конференциите

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Ludogoretslc Facebook Снимка: Фейсбук

Лудогорец постигна убедителна побена над Спартак (Търнава) с 4:0 в първия мач от тазгодишното си участие в груповата фаза в Лигата на конференциите. Българският шампион се наложи с четири гола през второто полувреме на двубоя в Разград.

Иван Йорданов откри резултата малко след началото на втората част, а на два пъти бе точен Якуб Пьотровски в 51-ата и 63-ата минута. Последното попадение в мача вкара Руан Секо в добавеното време.

С успеха Лудогорец оглавява група „Н“ в Лига на конференциите, а в другия мач Фенербахче победи Нордселанд с 3:1 на стадион „Шюкрю Сараджоглу“. Това бе най-убедителната победа на разградчани в среща от групова фаза в европейските турнири от четири години. Следващият мач на „орлите“ в турнира е на 5 октомври, когато играчите на Ивайло Петев гостуват на Нордселанд в Дания.