"Крумовград" остави "Левски" на девет точки от върха

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Krumovgradlevski Facebook Снимка: Фейсбук

Отборите на Крумовград и Левски завършиха при резултат 2:2 на Спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“ в последния мач от деветия кръг в efbet Лига. Това е първо равенство и за двата тима през сезона. Димитър Тонев даде аванс на домакините в 21-ата минута. "Сините" обаче успяха да направят пълен обрат в рамките на 7 минути чрез попаденията на Вендерсон Цунами и Рикардиньо. Александър Колев пък отбеляза изравнителното попадение за домакините в 75-ата минута, с което спаси и точката за новака в елита.

След спечелената точка Крумовград се изкачи до 5-о място във временното класиране в efbet Лига с актив от 13 точки. В следващия кръг съставът, воден от Неманя Миланович гостува на Пирин. Левски остава на 3-а позиция с 16 пункта в актива си, а след седмица приема Етар.

По-рано днес Пирин постигна първата си победа от началото на кампанията, спечелвайки с 2:1 гостуването на Хебър в Пазарджик.