Волейболните националки записаха четвърта загуба в турнира Лига на нациите

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Sport BGNES Снимка: BGNES

Женският национален отбор по волейбол на България допусна четвърта загуба в Лигата на нациите. Тимът на Лоренцо Мичели отстъпи с 0:3 гейма на Италия в мач от турнира в Хонконг (-17, -19, -23). Българките не успяха да се противопоставят на европейските шампионки и бронзови медалистки от последното световно първенство и логично загубиха.  "Лъвиците" поведоха с 3 точки в началото, но Италия бързо обърна и натрупа аванс, който не изпусна до края на първия гейм. Във втория ситуацията се повтори.

Италианките водеха с 5 точки до средата на гейма, а до края му поддържаха преднината си. Третият беше най-равностоен, но в края съставът на Италия стигна до успеха с добра игра в нападение. Българският тим завърши с 5 аса срещу 3 за съперника. Европейските шампионки имаха предимство на блокада, която им донесе осем точки срещу 3 за България. Мария Йорданова беше най-резултатна за родния тим с 12 точки, а Радостина Маринова добави 11. За Италия Силвия Кинело Нуакалор отбеляза 18. Българките остават на 11-ото място е с една победа и четири загуби от началото на турнира, докато съставът на Италия е девети с 2 успеха и 3 загуби. В четвъртък "лъвиците" излизат срещу Канада, а мачът е от 8.30 ч. сутринта българско време.