Спорт

Везенков с 21 точки за победата над ПАОК

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант

Българският национал Александър Везенков беше най-резултатен за Олимпиакос при успеха с 83:65 над ПАОК като домакин в първия полуфинален мач от баскетболното първенство на Гърция. Крилото завърши с 21 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 23 минути на паркета.

Така “червено-белите” поведоха с 1-0 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет мача. Вторият сблъсък между двата отбора е на 25 май в Солун. Победата на Олимпиакос не дойде лесно. След много оспорвано първо полувреме тимът на българина бе догонващ на почивката – 42:45. Везенков и компания обаче изиграха много силна трета част, в която лимитираха съперника си само до 7 точки. Така, преди заключителните десет минути разликата вече бе двуцифрена – 63:52, а до края домакините спечелиха още по-убедително. След Везенков най-резултатен за успеха бе Янулис Ларендзакис с 16 точки, с 13 остана Алек Питърс, а 10 добави Михалис Лундзис. За ПАОК Джордан Сиберт отбеляза 15 точки, а с 12 приключи Джейлън Райли.