Добро Утро, Европа

ЦСКА 1948 се бетонира на третата позиция в класирането на Efbet лига след 2:1 срещу Ботев (Пд)

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант
Sport (4)

ЦСКА 1948 победи Ботев Пловдив с 2:1 у дома в последен двубой от 25-ия кръг на  Ефбет лига. На стадиона в Бистрица "червените" решиха всичко с два гола до почивката, а късният отговор на "жълто-черните" след паузата не бе достатъчен за нещо повече от почетна загуба.

Началото бе изцяло за домакините, които поведоха мълниеносно след попадение на Светослав Диков. В ролята на асистент за гола се превърна Стив Фуртадо. В края на полувремето Бирсент Карагарен удвои аванса на "армейците", преодолявайки стража на "канарчетата" Хидайет Ханкич. Пловдивчани стигнаха до почетно попадение в добавеното време на втората част чрез резервата Абдулайе Траоре, но това бе всичко от тима на Бруно Балтазар.

В класирането ЦСКА 1948 събра актив от 51 точки, на седем пред четвъртия Левски. Ботев е десети с 27 пункта, на три пред 11-ия Берое. В следващия кръг "жълто-черните" посрещат Спартак Варна, докато играчите на Тодор Янчев гостуват на Септември.