Икономика

Все повече игри и устройства с AI навлизат в бита

От Теодор Тодоров Теодор Тодоров Международен редактор

Програмисти, аниматори, художници и инженери обмениха идеи и показаха най-новите си изобретения в Сан Франциско. Разработчиците изпробват най-новото в звуковия дизайн, технологиите за улавяне на движение и хиперреалистичната графика. Пандемията от COVID-19 беше време на бум за развлекателната индустрия, тъй като повечето хора си останаха вкъщи и трябваше да запълнят пълноценно времето си.

Роботите и изкуственият интелект също присъстват осезаемо. Роботизирана котка, наречена Нуши, може да „изучава“ музика и да измисля оригинални танцови стъпки. Целта ѝ е да покаже, че бъдещето на AI не трябва да бъде страшно, а може да бъде забавно и причудливо.

 

Реалността на развитието на тези технологии ще наруши всяка част от нашето общество, култура и живот. Ние сме тук, те са тук, за да поканят хората да участват, да изследват света чрез игри и прототипи. Разработчиците на игри са основните иноватори в индустрията за видеоигри.

Ишан Шапиро – творчески директор на стартираща компания

Корейският стартъп PNI Co. представи нов симулатор на движение Valeg VR. Геймърите седят на подобен на табуретка контролер и използват краката си, за да се въртят на 360 градуса.Компанията твърди, че устройството помага за намаляване на прилошаването при пътуване, което много хора изпитват, когато използват комплекти за виртуална реалност.

Друг стартъп демонстрира чисто нова гейминг платформа, наречена WOWCUBE.Устройството прилича на кубче на Рубик, но с малки екрани с висока резолюция на всеки квадрат. Всички представляват различни игри и приложения. Потребителите въртят куба и играят, като някои от заглавията за класики – Pac Man и Space Invaders.