Дебютант за "Ла Фурия Роха" реши срещата Испания – Норвегия с две попадения в самия край на двубоя

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант
Joselu Spain Wales UEFA EURO 2024 Facebook Хоселу след отбелязването на успешно попадение в противниковата врата. Снимка: Facebook/UEFA EURO 2024

Испания стартира квалификациите за европейското първенство с победа с 3:0 над Норвегия. Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като гостите имаха много положения, които не успяха да реализират. "Ла Фурия Роха" имаше крехка преднина до последните 10 минути, благодарение на Дани Олмо, който откри резултата още в 13-а минута. В 81-та минута на терена се появи 32-годишният нападател на Еспаньол Хоселу, който се разписа след само три минути на терена, а една по-късно подпечата успеха за испанците, вкарвайки още един гол в 85-ата минута.

Кепа Арисабалага се върна на вратата за Испания след две годишно отсъствие. Победата бе дебютна и за новия национален селекционер на Испания Луис де ла Фуенте. Гостите пък бяха без голямата си звезда Ерлинг Холанд, който лекува контузия.

Във вторник отборът на Испания ще изиграе втория си двубой от група А при гостуване на Шотландия, докато норвежците ще гостуват на Грузия.