Спорт

Левски с трети пореден успех - победи Арда с 3:0

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант

Отборът на Левски записа трети пореден успех в efbet Лига, след като победи Арда с 3:0 като гост в мач от 24-ия кръг на първенството. В Кърджали "сините" показаха силна игра и тотално доминираха срещу своя съперник.

Играчите на Станимир Стоилов започнаха отлично двубоя и поведоха още в 6-та минута, когато Роналдо се разписа с прецизен изстрел от воле след добро центриране отляво на Уелтън. В 20-та минута Рикардиньо удари напречната греда от близко разстояние, но малко по-късно той все пак покачи на 2:0, след като инстинктивно отклони далечен изстрел на Ивелин Попов. Гостите стартираха силно и втората част, като в 49-та минута Попов реализира дузпа, отсъдена след нарушение на Илия Юруков срещу Рикардиньо.  До края повече голове не паднаха и Левски записа важен успех в битката за топ 6 и участие в евротурнирите през следващия сезон. Успехът е и вторият най-изразителен за столичани през тази кампания след 4:0 над Хебър през август.