Euronews Сега

Грузия – България 0:0: Домакините пропуснаха да оползотворят превъзходството си

От Димитър Петров Димитър Петров Редактор
Screenshot 2022 06 13 132141

България измъкна равенство при гостуването си на Грузия в Лигата на нациите. Футболните национали завършиха 0:0 в Тбилиси.

Двубоят дойде два дни след пътния инцидент в грузинската столица, при който пострада полузащитникът Тодор Неделев. Халфът на Ботев Пловдив беше опериран и остава в болница.
Българският отбор има 3 точки от 4-те си мача дотук. Грузинците са начело с 10 точки, следвани от Северна Македония със 7, чийто отбор се наложи с 4:0 срещу Гибралтар, с голове до 31-ата минута.
България остава без победа като гост от 6 септември 2018 година, когато спечели в Словения.

Грузинците имаха превъзходство и атакуваха през почти целия мач, но българският отбор се справи в защита. В същото време воденият от Георги Иванов – Гонзо състав имаше малко възможности. В 62-ата минута Кварцхелия беше изведен с дълго подаване, като прехвърли Николай Михайлов. Ударът му беше слаб и Пламен Гълъбов успя да изчисти. В продължението на атаката последва центриране отдясно, Жорж Микалотадзе стреля с глава, но Михайлов се справи.