Спорт

Успех за българската лека атлетика: Божидар Саръбоюков остана на три сантиметра от бронзовия медал

От Euronews България Euronews България
Bojidar Saraboyukov BGNES Снимка: БГНЕС, архив.

Българинът Божидар Саръбоюков завърши на четвърто място на финала в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Истанбул.

18-годишният Саръбоюков, който е дебютант на такъв шампионат, постигна личен рекорд от 7.97 метра. Бронзовото отличие с точно 8.00 м извоюва румънецът Габриел Битан.

Единственият български финалист в дисциплината за юноши започна със 7.76 и 7.68, след това направи три нарушения в следващите си три опита, за да постигна 7.97 метра и да се нареди на престижното четвърто място в първия си голям финал при мъжете.

Олимпийският шампион от Токио 2020 Милтядис Тентоглу, който се готви при българския специалист Георги Помашки, спечели трета поредна европейска титла в зала с 8.30 м. Шведът Тобиас Монтлер заслужи среброто с 8.19 м.