Най-големият проблем на журналистиката е липсата на памет, смята Кирил Вълчев
"Разликата между традиционните медии и социалните мрежи е, че по много пъти проверяваме информацията, за която съобщаваме. Търсим източници, които да я потвърждават, казваме на нашите читатели, зрители, кой ти говори. Докато във Фейсбук или в Туитър има безкрайно, както и във всички други социални мрежи, безкрайно много непроверена „информация“. Не знаеш кой ти говори". Така генералният директор на БТА Кирил Вълчев коментира в ефира на Euronews Bulgaria работата на медиите у нас. Повод за гостуването му е 125 години от старта на Българската телеграфна агенция.
"БТА сега е със свободен достъп, но нашата цел не е да конкурираме, а да улесняваме останалите медии с много по-голям обем информация, който вие, останалите медии, подбирате и разказвате на вашите зрители, читатели", допълни Вълчев.
Според него "най-големият проблем на журналистиката е липсата на памет". Днес, когато отбелязваме 125 години от създаването на БТА, почитаме паметта. „Нищо не започва от нас, много от дебатите, които водим е проблемите, които имаме, са ги имали и хората преди нас", допълни Вълчев. Той съобщи, че журналистите от агенцията днес ще отбележат празника си с концерт на Софийската филхармония.
"Струва ми се, че много по-хубаво е сутрин от екрана на телевизията , примерно да научиш, че нейната агенция има 125-годишна история, че страната ти малко след Освобождението е инвестирала в новинарска агенция, която може да се мери с останалите образци по онова време, което ни дава самочувствие. А паметта ни дава много голяма сила", коментира генералният директор на БТА.
Вижте още във видеото: