Националният ни отбор по тенис се изкачи до Световна група I за "Купа Дейвис"

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант

Българският национален отбор по тенис постигна историческо класиране за Световна група I за "Купа Дейвис"! Българските лъвове поведоха с 3:1 победи при гостуването си на Нова Зеландия в Крайстчърч. Така България си осигури крайната победа още преди последната среща. Димитър Кузманов се наложи с 6:3, 5:7, 6:4 над Аджийт Рай. Българската общност в Нова Зеландия отново доминираше на трибуните и помогна за този исторически успех. Рай проби за 2:1 в първия сет, но веднага след това срещата беше прекъсната за повече от три часа заради дъжд. След подновяването на играта Мико спечели пет поредни гейма от 1:3 до 6:3. Кузманов поведе с пробив за 2:1 във втория сет, но дпупсна изравняване при 3:3. Рай успя да пробие още въеднъж в края на сета и изравни резултата след 7:5. По-рано днес Пьотр Нестеров и Александър Донски изиграха много силен мач на двойки, но отстъпиха на специалистите в карето Майкъл Винъс, който е шампион от Шлема, и Артьом Ситак след час и 45 минути игра - 4-6 6-3 3-6. Вчера Александър Лазаров и Димитър Кузманов спечелиха първите си мачове на сингъл. Лазаров се наложи със 7-6(1), 6-2 над Аджийт Рай, а Кузманов победи Киринпал Пану с 5-7, 6-3, 6-2.