Спорт

Хърватия и Франция завършиха 1:1, остават на дъното на групата

От Георги Колев Георги Колев Редактор
Спорт

Отборите на Хърватия и Франция не се победиха, завършвайки 1:1 в двубой от група А на Лигата на Нациите, игран в Сплит.

В 31-ата минута Кристофър Нкунку прати топката в мрежата на Ливакович, но попадението не бе зачетено заради засада. Осем минути след това Ливакович успя да отрази удар на Муса Диаби. Втората част започна страхотно за "петлите". В 52-ата минута Бен Йедер изведе Адриен Рабио, който с безкомпромисен удар прехвърли Ливакович.

В 71-ата минута играещият 150-ия си мач с екипа на Хърватия Лука Модрич стреля от границата на наказателното поле, но Менян успя да отрази със сетни усилия изстрела му.

В 82-ата минута след преразглеждане на ситуация с ВАР в наказателното поле бе отсъдена дузпа в полза на Хърватия за нарушение срещу Андрей Крамарич. Именно той застана зад топката и с хладнокръвен изстрел по земя изравни резултата.

След равенството двата тима остават на последните две места в групата си, след като загубиха първите си срещи. Тимът на Дидие Дешан падна от Дания с 1:2, а "ватрените" бяха надиграни от Австрия с 1:0.