ЦСКА разгроми Левски във Вечното баскетболно дерби

Cska Levski Basket

Второто издание на завърналото се след 13-годишно отсъствие баскетболно дерби между ЦСКА и Левски завърши с категорична победа на "червените" със 78:52 (23:5, 16:19, 21:15, 18:13).

Двубоят в баскетболната зала на ЦСКА започна с размяна на кошове и Левски поведе с 5:4 точки. "Червените" обаче реализираха серия от 19:0 до края на първата четвърт и поведоха с 23:5 след 10 минути игра.

Разликата между двата отбора набъбна до 21 точки няколко минути преди почивката, но със серия от 6:0 Левски скъси изоставането си до 15 точки при 39:24 на почивката.

"Сините" не успяха да използват инерцията си във второто полувреме и то отново премина под контрола на баскетболистите на Росен Барчовски, макар и да бе по-изравнено.

В крайна сметка ЦСКА постигна осмата си победа за сезона в 15 изиграни мача, като с най-голям принос за нея бяха Алекс Симеонов с 20 точки, Мартин Сотиров с 19 точки и бившият играч на "сините" Зейн Ноулс също с 19.

За Левски ветеранът Златин Георгиев вкара 12 точки, а с 11 остана Николай Михайлов.