Виктория Томова отпадна още при старта на Australian Open 2023

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант

Виктория Томова отпадна в първия кръг на Australian Open след загуба от швейцарката Белинда Бенчич 1:6, 2:6. Българската тенисистка взе само три гейма срещу много по-опитната си съперничка.Бенчич, която е десета в световната ранглиста, затвори мача за час и седем минути.Томова записа третото си участие в Мелбърн, но отново отпадна в първи кръг, подобно на 2018 и 2022 г. Българката за пръв път попадна директно в основната схема, но не успя да запише първата си победа в турнира.Това беше втори мач помежду им. Двете се срещнаха за първи път преди десет години, когато швейцарката спечели с 6:0, 6:3, но този двубой в Мелбърн беше първият на професионално ниво. Томова започна неуверено като беше пробита още в първия гейм. Бенчич успя да вземе нейното подаване още два пъти в първата част, за да я затвори с 6:1 след само 37 минути на корта. Във втория сет българската тенисистка успя да се стабилизира и започна да играе малко по-смело, но допусна нов пробив, с който швейцарката поведе с 3:1.До края Томова взе само гейм, преди да бъде пробита още веднъж, въпреки че първоначално отрази два мачбола.