След спорни отсъждания на VAR: Лудогорец взеха победата от Септември (СФ) с 3:1

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант
Ludogorets Diema Sport Стопкадър: Diema Sport

Шампионът Лудогорец срещна трудности, но все пак победи с 3:1 Септември (София) след обрат в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" обаче стигнаха до трите точки в Разград след спорни отсъждания на рефера Георги Иванов при намеси на системата за видеоповторения (VAR). На "Хювефарма Арена" гостите изненадващо взеха аванс в 16-ата минута, когато Асен Чандъров беше точен от дузпа, отсъдена за фал на Дани Групер срещу Мартин Петков.

В 39-ата минута Матиас Тисера изравни, но при попадението останаха съмнения, че е извършил нарушение срещу Илия Миланов, побутвайки го в гръб. Видеоарбитрите обаче прецениха, че голът е редовен. В началото на втората част Лудогорец осъществи обрат чрез Оливие Вердон, който се разписа от дузпа, а в 53-ата минута Мануел Шоу сложи точка на спора с трето попадение за разградчани. Успехът е четвърти пореден за Лудогорец и оставя "орлите" втори на 2 точки зад лидера ЦСКА-София, но и с мач по-малко. Септември пък е 11-и с 13 пункта.